Hogyan csökkentsük a betörés kockázatát? Avagy 5 tipp betörők ellen.
Számtalan módon védekezhetünk a nemkívánatos behatolók ellen, de abban egyet érthetünk, hogy a szakemberek mindig a fizikai és a mechanikai védelem fontosságára helyezik a hangsúlyt. Ez nem csak elrettentő lehet a betörők ellen, de meg is akadályozhatja a behatolást.
Összegyűjtöttünk 5 jó tanácsot, amivel Ön is minimálisra csökkentheti a betörés kockázatát:
1. Ajtók-ablakok biztonsága
Egy normál, átlagos ajtó vagy ablak nem jelent problémát még egy „kezdő” betörőnek sem. Ezért nagyon fontos, hogy olyan biztonsági ajtókkal és ablakokkal szereltessük fel otthonunkat, amiket a Magyar Biztosítók Országos Szövetségének,a MABISZ-nak a tanúsítványával láttak el.
2. Pincék, melléképületek bejáratai
A betörők előszeretettel választják ezeket az alternatív bejáratokat, mivel jobban el vannak rejtve az utcafront elől. Javasoljuk, hogy szereltessen kültéri mozgásérzékelős világítást ezekhez a bejáratokhoz, így akár a lakásból is könnyű szerrel felfigyelhet a gyanús mozgásra.
3. Garázskapuk védelme
A modern változatú garázskapuk már mechanikai nyitásvédelemmel is rendelkeznek, ám a régebbi változtatok védelmében nem árt külön riasztó beépítésében is gondolkodni.
4. Külső-belső világítás
A kültéri mozgásérzékelőkkel még időben elrettentheti a nemkívánatos látogatókat, hiszen a betörő az erős fényben nem tudhatja, hogy bentről éppen ki vette észre. Manapság már számtalan időzítő kapcsolóval elérhető az „itthon vagyunk” hatás. Távol otthonától egy belső világítás felkapcsolásával vagy egy televízió bekapcsolásával máris azt a benyomást keltheti, hogy itthon van a házigazda.
5. „Segédeszközök” eltávolítása
Ügyeljen arra, hogy az ablakokba kívülről ne mászhasson fel könnyűszerrel a betörő, ne hagyjon székeket, padokat, esetleg létrát az ablakok közelében.
Sok esetben már az aprónak tűnő dolgokkal sokat tehet otthona védelmében! ne feledje: jobb félni, mint megijedni!